סל קניות   | לקוחות חדשים   | התחבר...
072-2133284מרכז הזמנות ארצי מעל 60 מרכזי התקנה
צמיגים
צפיה בהמלצות זאפ איתור מרכז התקנה מחירון צמיגים
שאלות נפוצות
 

 
 
 איזון גלגליםצמיגים לא מאוזנים עשויים לגרום לרעידות ברכב, חוסר יציבות ולשחיקה לא אחידה של הצמיגים.


ראה מידע נוסף     
 מדוע ישנה חשיבות ללחץ ניפוח בגלגלים ?

צמיג מאבד אוויר בין psi 1-3, אחת לשלושה שבועות עד חודש ובמידה ולא נבדוק לחץ אויר בפרק זמן זה, הרכב עשוי "להתנהג" אחרת בכביש כגון: חוסר יציבות, הגדלת מרחק הבלימה, התאמצות יתר של המנוע, תצרוכת דלק גבוהה יותר, התחממות יתר, שחיקה בכתפיים ומכאן הדרך לאובדן חיי הצמיג קרובה ביותר.
כיום, ישנן מערכות TPMS המתריעות על לחץ אוויר נמוך.


 האם חובה שכל ארבעת הצמיגים ברכב יהיו זהים?

אין חובה שכל ארבעת הצמיגים ברכב יהיו זהים, אף על פי שיצרן הרכב ממליץ על כך (למעט רכבים שבהם נקבעה הנחיה מיוחדת של יצרן הרכב).
בעת החלפת צמיגים מומלץ להרכיב צמיגים בזוגות ובלבד שמידת הצמיג, קוד עומס וקוד מהירות יהיו תואמים להוראות היצרן.
ניתן להרכיב צמיגים עם קוד מהירות גבוה יותר במידה אחת מההוראות שקבע יצרן הרכב ובלבד שהלקוח ידע על כך והדבר ייכתב בחשבונית המס.
במידה ומחליפים צמיג אחד בודד, צמיג זה יורכב על הסרן האחורי, בצד ימין.

תקנות משרד התחבורה בנושא צמיגים, ניתן למצוא באתר משרד התחבורה.


 מהי מידת הצמיגים התואמת לרכב?

ניתן לראות ברישיון הרכב בשורת "הצמיג" ו/או בדלת מיכל הדלק ו/או בתא הכפפות, את מידת הצמיג, קוד מהירות וקוד משקל. במידה ולא מופיעים קוד מהירות וקוד משקל, יש להיכנס לפנצריה הקרובה או למוסך מורשה יבואן/ מכון הרישוי ולקבל מהם הוראות ברורות.


 מתי צריך להחליף צמיג

ראשית, יש לשמור על תקינות הצמיגים ברכב כך שלפחות אחת לחודש, יש להיכנס לצמיגייה ולבדוק את לחץ האוויר בצמיגים (כולל גלגל חלופי), בהתאם להוראות יצרן הרכב.

על פי הוראת משרד התחבורה, עומק החריצים בסוליית הצמיג צריך להיות מינימום 2 מילימטר. מתחת לכך, הצמיג פסול וחובה להחליפו. הסיבה לכך היא שמרחק הבלימה גדל ככל שהצמיג שחוק יותר, על אחת כמה וכמה בכביש רטוב. בנוסף, צמיג המראה סימני יובש, סדקים עמוקים, קרעים, פיצוצים קלים בדפנות הצמיג, יפסל לנסיעה לאחר בדיקה של המנהל המקצועי בצמיגיה.

כדי להאריך את חיי הצמיגים, אחת לשנה או לאחר 15,000 ק"מ, מומלץ לבצע רוטאציה בגלגלים כך שהגלגלים הקדמיים יעברו אחורה והגלגלים האחוריים יעברו קדימה (יש לבצע איזון גלגלים בזמן הרוטאציה). הרוטאציה תבוצע בהתאם להנחיות יצרן הרכב.


 איך לבחור צמיג

כאשר רוצים לבחור צמיג ראשית יש להקפיד שמידת הצמיג, קוד משקל וקוד מהירות, יהיו על פי הוראות יצרן הרכב, כפי שמופיע ברישיון הרכב. כמו כן, חשוב לבחון מספר פרמטרים נוספים: מרחק נסיעה ממוצע בחודש, היכן מתבצעת רוב הנסיעה? בתוך העיר, מחוץ לעיר, נסיעה בדרכים לא סלולות וכו`, אופי הנהיגה של הנהג: מהיר, ספורטיבי, רגוע.

מדוע חשוב לבחון נושאים אלו?

בחירת הצמיג מבוססת על שקלול של מספר פרמטרים:

דגם הסוליה ועומק התעלות, תרכובת, משקל, כימיקלים ועוד. פרמטרים אלו משפיעים על תכונותיו השונות של הצמיג - יכולת הבלימה, ביצועיו בכבישים שונים, אחיזת הכביש, ניקוז המים, התנגדות לגלגול, פינוי שלג וקרח, רעש, חיסכון בצריכת דלק, אורך חיים ועוד.

אין צמיג מושלם! כאשר יצרנית צמיגים מחזקת פרמטר מסוים בצמיג ספציפי, הדבר בא על חשבון תכונות ופרמטרים אחרים. לעיתים ציון טוב בתכונה אחת יכול לבוא על חשבון תכונה אחרת בה יקבל הצמיג ציון פחות טוב. לכן, כאשר רוצים לעמוד על טיבו ואיכותו של צמיג מסוים, צריך לבחון את מכלול תכונותיו ולוודא שתכונותיו המובילות תואמות את צרכי נהג הרכב בהתאם לאופי והרגלי נהיגתו.


 האם קיים תאריך תפוגה לצמיגים?
על פי חוק, תקופת המכירה של צמיגים חדשים הינה 5 שנים מתאריך יצורם, אך תקופת השימוש בצמיגים, המתחילה עם רכישתם, נמשכת לאורך שנים לאחר מכן.

מכאן, אין להסיק ששימוש בצמיגים חדשים שגילם 5 שנים הוא אסור !

צמיג משומש- על פי חוק, אין להתקין ברכב לאחר שעברו 24 חודשים מתאריך ייצורו.

 מדוע מומלץ לנפח צמיגים בחנקן ?
החנקן הינו גז אינרטי (אינו דליק) שאינו מכיל שמן או לחות אשר עלולים להזיק לצמיג ואשר מהווה 78% מנפח האוויר שאנו נושמים. החנקן משמש כיום בעיקר לניפוח צמיגי מטוסים, משאיות כרייה ומכוניות מרוץ מאחר והוא מאפשר שמירה על לחצי ניפוח תקינים וקבועים.

יתרונות הגלומים בניפוח צמיגים בחנקן:
  • שמירה על יציבות לחצי ניפוח בפרק זמן ארוך יותר, פי 3 לעומת אוויר חופשי.
  • החנקן, שאינו מכיל חמצן, רטיבות ושמנים, מונע את התחמצנות הגומי ואת החלדת רשתות הפלדה שבמבנה הצמיג, הג`אנט ובסיס השסתום.
  • מניעת התחממות הצמיג ו/או התלקחותו שכן, החנקן אינו תומך בעירה.
  • שמירת אורך חיי הצמיג והפחתת צריכת הדלק.
  • הפחתת פליטת גזי CO2 ושמירה על איכות הסביבה.

 מה ההבדל בין צמיג סימטרי לאסימטרי ?

צמיג סימטרי - צמיג אשר ניתן להרכיבו בשני הכיוונים קרי, אין הגבלה של כיוון הנסיעה וניתן לבצע רוטאציה והצלבה באישור יצרן הרכב ויצרן הצמיג.

צמיג אסימטרי- צמיג אשר מורכב בכיוון מסוים (בכיוון החץ המסומן עליו). צמיג זה מנקז את המים למרכז כך שלא ניתן להפוך אותו על החישוק. יתרונותיו, מסייע להתקררות הצמיג בקיץ וניקוז מים גבוה בחורף, בעל כתף חיצונית מחוזקת על מנת שהרכב יישאר יציב בפניות ובסיבובים.


 האם ניתן לתקן צמיג ללא פנימית (Tubless) ברכב ?

בישראל, לא חל איסור על תיקון צמיגים לרכב פרטי, משא קל, משא ואוטובוס אך המנהל המקצועי בצמיגייה מחויב לפעול עפ"י ההנחיות של משרד התחבורה.

ברכב פרטי, ישנו היתר לתקן עד 3 תיקונים בסוליה ובלבד שהמרחק בין תיקון לתיקון לא יפחת מ- 35 ס"מ. גודל התיקון המותר עד 6 מ"מ בסוליה. בנוסף, חל איסור לתקן צמיגים בדופן, ברכב פרטי. כל תיקון שכזה, מסכן את הנוסעים ברכב.


 האם מומלץ להרכיב חישוקים (ג'אנטים) מגנזיום?

מומלץ ל"שדרג" את הרכב ולהרכיב חישוקי מגנזיום. חישוקים אלו חזקים יותר, מתחממים פחות, קלים יותר וכפועל יוצא, חוסכים בדלק ואף משפרים את חזות הרכב.


 היכן מתקנים/מחליפים צמיגים?

אם קיים חשש לתקר בגלגל/ צמיגים שחוקים, יש להכניס את הרכב לתיקון בצמיגייה המאושרת ע"י משרד התחבורה. לראיה, רצוי לבקש לראות את הרישיון מטעם משרד התחבורה- רישיון מפעל לתיקון צמיגים ואבובים וזאת מאחר, שאם חלילה לצמיגים יהיה פגם או רכבנו יהיה מעורב בתאונה כתוצאה מכשל של צמיג, חשבונית המס על ביצוע העבודה תהווה "תעודת ביטוח".


 |  צמיגים |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
טייר דיל-ככה קונים צמיגים היום- www.tiredeal.co.il © כל הזכויות שמורות
צמיגי טייר דיל טלפון: 072-2133284
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל