סל קניות   | הרשמה   | כניסה
072-221-5232 מרכז הזמנות ארצי - מעל 80 מרכזי התקנה
מדריך לנהג
צמיגים לרכב|מידע צמיגים

חשיבות הצמיגים ברכב

הצמיגים הם אחד המרכיבים הבטיחותיים החשובים ביותר ברכב, משום שהם נתונים באופן ישיר ובלעדי למגע של הרכב עם הכביש. לצמיגים יש תפקיד קריטי בכל הקשור לאחיזת הרכב בכביש, למרחק הבלימה והעצירה של הרכב, לנוחות הנסיעה עבור הנוסעים ואפילו לצריכת הדלק של הרכב.

מסיבות אלה, יש חשיבות עליונה לשמירה על תקינותם של הצמיגים ברכב שלך. ראשית, חשוב מאוד לבדוק ולוודא את תקינותו של לחץ האוויר בצמיגים . מסתבר כי חוסר לחץ אוויר, או עודף לחץ אוויר, פוגמים ביכולת של הצמיגים להתמודד עם אתגרי הכביש. לכן, לחץ אוויר שאינו תקין מקצר את חיי הצמיגים, מגביר את צריכת הדלק של המכונית, ובסופו של דבר מסכן את חיי הנוסעים.

המלצות תחזוקת צמיגים 

רצוי לבדוק את לחץ האוויר בצמיגים אחת לשבוע או אחת לשבועיים, ולהקפיד על ביצוע הבדיקה כאשר הצמיג קר. לרוב ניתן לבצע בדיקה זו ביעילות לאחר נסיעה של פחות משני קילומטרים – מרחק סביר מביתך אל תחנת הדלק הקרובה. יש להקפיד כי לחץ האוויר במכונה יהיה מותאם להגדרות הרשמיות של היצרן, אותן ניתן למצוא לרוב על דלת הנהג או בספר הרכב.

כאשר ניגשים לרכוש צמיגים חדשים , יש להקפיד על כך שהם יהיו איכותיים ומתאימים לדרישות יצרן הרכב שלכם כפי שהן מופיעות בספר הרכב. שוק הצמיגים מלא בכל טוב של מוצרים ומותגים שונים, והבחירה ביניהם אינה קלה. טווח המחירים הרחב בשוק רק תורם לבלבול – האם כדאי לקנות צמיג זול יותר או להשקיע בצמיג יקר ממותג מוכר? כל בעל רכב צריך לעשות את השיקולים שלו מבחינה כלכלית, סוג הרכב, אופי השימוש ברכב וכדומה.

באופן כללי יש להחליף צמיגים כאשר הם מגיעים למצב של שחיקה. מצב זה מוגדר כאשר סוליית הצמיג נמוכה מ-2 מילימטר, או כאשר מופיעים סדקים וסימני יובש. בכל מקרה, יש להחליף צמיג לאחר ארבע שנים של שימוש שוטף.

תועלת תחזוקת צמיגים נכונה 

מחירי הדלק המאמירים מקשים על חיי כולנו. מסתבר כי כ-20% מצריכת הדלק של הרכב קשורה לצמיגים. צמיג שאינו תקין מבחינת לחץ אוויר או פרמטרים אחרים, יביא לידי צריכת דלק גדולה יותר. בנוסף, ניתן לרכוש כיום צמיגים "חסכוניים" מבחינת אנרגיה, אשר מפחיתים אף יותר את צריכת הדלק של המנוע.

צמיגי טייר דיל 072-221-5232 04-6731322
טייר דיל-ככה קונים צמיגים היום- www.tiredeal.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל