סל קניות   | הרשמה   | כניסה
072-221-5232 מרכז הזמנות ארצי - מעל 80 מרכזי התקנה
מדריך לנהג
שאלות נפוצות
 
בנושאים הבאים 
 איזון גלגים
כיוון פרונט
כיוון גלגלים
 צמיג
 
 איזון גלגלים
יש להתייחס בחשיבות רבה לגלגלים של הרכב שלנו. הם הדבר היחיד אשר מחבר בין הרכב לכביש, ולכן יש להם השפעה קריטית בכל הקשור לבטיחות הרכב, לנוחות הנסיעה ולאחיזת הכביש
צמיגים לא מאוזנים עשויים לגרום לרעידות ברכב, חוסר יציבות ולשחיקה לא אחידה של הצמיגים

ראה מידע נוסף     
 מדוע ישנה חשיבות ללחץ ניפוח בגלגלים ?

צמיג מאבד אוויר בין psi 1-3, אחת לשלושה שבועות עד חודש ובמידה ולא נבדוק לחץ אויר בפרק זמן זה, הרכב עשוי "להתנהג" אחרת בכביש כגון: חוסר יציבות, הגדלת מרחק הבלימה, התאמצות יתר של המנוע, תצרוכת דלק 


ראה מידע נוסף     
 האם חובה שכל ארבעת הצמיגים ברכב יהיו זהים?

אין חובה שכל ארבעת הצמיגים ברכב יהיו זהים, אף על פי שיצרן הרכב ממליץ על כך (למעט רכבים שבהם נקבעה הנחיה מיוחדת של יצרן הרכב).


ראה מידע נוסף     
 מהי מידת הצמיגים התואמת לרכב?

ניתן לראות ברישיון הרכב בשורת "הצמיג" ו/או בדלת מיכל הדלק ו/או בתא הכפפות, את מידת הצמיג, קוד מהירות וקוד משקל. במידה ולא מופיעים קוד מהירות וקוד משקל, יש להיכנס לפנצריה הקרובה או למוסך מורשה יבואן/ מכון הרישוי ולקבל מהם הוראות ברורות.


 מתי צריך להחליף צמיג

יש לשמור על תקינות הצמיגים ברכב כך שלפחות אחת לחודש, יש להיכנס לצמיגייה ולבדוק את לחודש האוויר בצמיגים (כולל גלגל חלופי), בהתאם להוראות יצרן הרכב.
ראה מידע נוסף     
 איך לבחור צמיג
כאשר רוצים לבחור צמיג ראשית יש להקפיד שמידת הצמיג, קוד משקל וקוד מהירות, יהיו על פי הוראות יצרן הרכב, כפי שמופיע ברישיון הרכב. כמו כן, חשוב לבחון מספר פרמטרים נוספים: מרחק נסיעה ממוצע בחודש, היכן מתבצעת רוב הנסיעה? בתוך העיר, מחוץ לעיר, נסיעה בדרכים לא סלולות וכו`, אופי הנהיגה של הנהג: מהיר, ספורטיבי, רגוע

ראה מידע נוסף     
 האם קיים תאריך תפוגה לצמיגים?
על פי חוק, תקופת המכירה של צמיגים חדשים הינה 6 שנים מתאריך יצורם, אך תקופת השימוש בצמיגים, המתחילה עם רכישתם, נמשכת לאורך שנים לאחר מכן.

ראה מידע נוסף     
 מדוע מומלץ לנפח צמיגים בחנקן ?
החנקן הינו גז אינרטי (אינו דליק) שאינו מכיל שמן או לחות אשר עלולים להזיק לצמיג ואשר מהווה 78% מנפח האוויר שאנו נושמים
ראה מידע נוסף     
 מה ההבדל בין צמיג סימטרי לאסימטרי ?

צמיג סימטרי - צמיג אשר ניתן להרכיבו בשני הכיוונים קרי, אין הגבלה של כיוון הנסיעה וניתן לבצע רוטאציה והצלבה באישור יצרן הרכב ויצרן הצמיג.
צמיג אסימטרי- צמיג אשר מורכב בכיוון מסוים (בכיוון החץ המסומן עליו). צמיג זה מנקז את המים למרכז כך שלא ניתן להפוך אותו על החישוק. יתרונותיו, מסייע להתקררות הצמיג בקיץ וניקוז מים גבוה בחורף, בעל כתף חיצונית מחוזקת על מנת שהרכב יישאר יציב בפניות ובסיבובים.


 האם ניתן לתקן צמיג ללא פנימית (Tubless) ברכב ?

בישראל, לא חל איסור על תיקון צמיגים לרכב פרטי, משא קל, משא ואוטובוס אך המנהל המקצועי בצמיגייה מחויב לפעול עפ"י ההנחיות של משרד התחבורה.ראה מידע נוסף     
 האם מומלץ להרכיב חישוקים (ג'אנטים) מגנזיום?

מומלץ ל"שדרג" את הרכב ולהרכיב חישוקי מגנזיום. חישוקים אלו חזקים יותר, מתחממים פחות, קלים יותר וכפועל יוצא, חוסכים בדלק ואף משפרים את חזות הרכב.


ראה מידע נוסף     
 היכן מתקנים/מחליפים צמיגים?

אם קיים חשש לתקר בגלגל/ צמיגים שחוקים, יש להכניס את הרכב לתיקון בצמיגייה המאושרת ע"י משרד התחבורה. לראיה, רצוי לבקש לראות את הרישיון מטעם משרד התחבורה- רישיון מפעל לתיקון צמיגים ואבובים וזאת מאחר, שאם חלילה לצמיגים יהיה פגם או רכבנו יהיה מעורב בתאונה כתוצאה מכשל של צמיג, חשבונית המס על ביצוע העבודה תהווה "תעודת ביטוח".


ראה מידע נוסף     

צמיגי טייר דיל 072-221-5232 04-6731322
טייר דיל-ככה קונים צמיגים היום- www.tiredeal.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל