סל קניות   | הרשמה   | כניסה
072-221-5232 מרכז הזמנות ארצי - מעל 80 מרכזי התקנה
מדריך לנהג
צמיגים ויקיפדיה - מה זה אומר?
ויקיפדיה צמיגיםויקיפידה בחרה לחלק את קטגוריית הצמיגים למספר נושאים.
 
 1. מהו צמיג- ויקיפדיה מגדירה את הצמיג כמעטפת גומי המיועדת לאבזר את גלכלי הרכב השונים. תפקידו של הצמיג על פי ויקיפדיה הוא בראש ובראשונה לספק אחיזת כביש איכותית לכל כלי הרכב, לבלום זעזועים ולהגן על החישוק, עליו מורכב הצמיג.

 2. חלקי הצמיג - ויקיפדיה מחלקת את הצמיג לשלושה חלקים עיקריים הבונים אותו. החלק הראשון היא סוליית הצמיג. למעשה הסולייה היא השכבה של הצמיג בהיקף שלו. לסוליה יש חריצים שמטרתם היא לשפר את הפינוי של המים, שבעונות מסוימות, מציפות את הכבישים. החלק השני הוא דופן הצמיג. הדופן זה למעשה שכבות של גומי אשר מספקות לצמיג את המבנה הפיזי שלו. תפקידה של דופן הצמיג, על פי ויקיפדיה, הוא לתמוך במבנה שלו. החלק האחרון אותו מציגה ויקיפדיה הוא העקב של הצמיג. זה למעשה החלק המשותף של הצמיג עם החישוק.

 3. בהמשך המאמר, ויקיפדיה מספרת על ההיסטוריה של הצמיגים.
  • בעבר כל הגלגלים של הרכבים היו קשיחים והיו עשויים בכלל מחומר העץ.
  • רק בשנת 1888 נרשם פטנט ייחודי מסוגו על צמיגים אותם ממלאים באוויר, ועשויים מגומי. הרעיון היה של לא אחר מג׳ון בויד דנלופ, מייסד חברת דנלופ, היום אחת היצרניות הגדולות לצמיגים בעולם.

בחלק השני של המאמר, מציגה ויקיפדיה את המבנה הפנימי של הצמיגים אשר מורכבים ממיתרים צפופים אותם עוטפים בשכבות, שכבות של גומי. בדרך כלל השלד של הצמיג, בנוי ממספר חומרים הכוללים ניילון, פלדה, פוליאסטר וכו׳, אותם מצפים בחומר הגומי. בנוסף, מציגה ויקיפדיה את ההבדל בין צמיגים דיאגונולים, בהם השתמשו עד לשנת 1946, לבין צמיגים רדיאליים אשר הומצאו בשנת 1946 ע״י חברת מישלין, אחת מיצרניות הצמיגים הגדולות בעולם. ההבדל בין הצמיגים הוא בטכניקה בה בחרו לייצר אותם, במאפיינים שלהם על הכביש ובביצועיהם. לקראת סוף המאמר, מציגה ויקיפדיה את הסימונים השונים שעל הצמיגים ומסבירה מה כל סימון מייצג.
 
הבנה של סימונים אלה מאפשרת לנו לבחור את הצמיגים לרכב, בצורה משכילה ונבונה. בסוף המאמר ניתן להיחשף למידע נוסף:
 
 1. חשיבותו של לחץ האוויר בצמיגים בהם אנו נוסעים.
 2. צמיגים בראייה ספורטיבית.
 3. צמיגים בראייה עתידית.
 4. לחיצה על קישורים הרלונטיים לנושא.
צמיגי טייר דיל 072-221-5232 04-6731322
טייר דיל-ככה קונים צמיגים היום- www.tiredeal.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל