סל קניות   | הרשמה   | כניסה
072-221-5232 מרכז הזמנות ארצי - מעל 80 מרכזי התקנה
צמיגים לרכב
צמיגים לרכבי משא

צמיגי משא מישלין

רבים מכירים את יצרנית הצמיגים הצרפתית תודות ללוגו שלה שהפך גם לקמע במרוצת השנים, הלא הוא איש הצמיגים ביבנדום,  הנחשב לאחד הסמלים המסחריים העתיקים והמוכרים בעולם כולו. חברת מישלן נוסדה בשנת 1889 לפני מעט יותר מ-125 שנה, בעיירה קלרמון פראן אשר בחבל אוברן במרכזה של צרפת.

מייסדי יצרנית הצמיגים הצרפתית הינם שני אחים, אדוארד ואנדרה מישלין אשר היו בעלים של מפעל גומי בעיירה קלרמון פראן. הכל התחיל כאשר יום בהיר אחד הופיע במפעל הגומי של האחים מישלין אדם עם תקר בגלגל האופניים שלו וביקש מהאחים שיעזרו לו לתקן את התקר. האחים הסכימו כמובן להענות לדרישת הלקוח, אך הם לא האמינו שהחלפת הגלגל תהיה כל כך מסורבלת ותיקח להם שלוש שעות ולאחר מכן יצטרכו להדביק את הגלגל חזרה לחישוק הצמיג ולהשאיר אותו להתייבש למהלך הלילה.

למחרת בבוקר חזר הלקוח לקחת את אופניו אך לפני כן אדוארד מישלין החליט לבדוק את הגלגל ותקינותו ולקח את האופניים לנסיעת מבחן בחצר המפעל.

גילוי מהפכני שהוביל לפיתוחים טכנולוגיים עתידיים בצמיגי משא

הגלגל המתוקן החזיק מעמד כמה מאות מטרים בלבד ולאחר מכן התפנצ`ר שוב, מה שגרם לשני האחים להפעיל את הגלגלים של הראש ולחשוב על איך ניתן למצוא פתרון טוב יותר, איכותי יותר ומהיר יותר לתיקון תקר של גלגל אופניים שהתחילו להיות אמצעי תחבורה מוביל באותם שנים. האחים החליטו להקים את חברת מישלין ולמצוא פתרון לבעיית התקר בצמיג בדמותו של צמיג פנאומטי אשר לא יצטרכו להדביק אותו לחישוק הצמיג לאחר תיקון התקר.

הפטנט הראשון של חברת מישלן

בשנת 1891 רשמו שני האחרים את הפטנט הראשון שלהם עבור צמיג שניתן להסיר ולהחזירו ללא כל תהליך הדבקה. אותו צמיג היה בשימוש של רוכב האופניים צ`ארלס טרון אשר זכה באותה שנה במקום הראשון במירוץ פאריז ברסט פאריז וכך קיבלו שני האחים את ההוקרה עבור המצאתם החדשנית. בשנת 1934 הציגה לעולם חברת מישלין את צמיג הפלאט ראן, אותו צמיג אשר מאפשר לרכב שלנו להמשיך לנסוע למרות שיש לו תקר בגלגל, זאת בעזרת קצף אשר ממלא את הגלגל וגורם לו להשאר במצב תקין.מישלין גדלה ומתעצמת

חברת מישלין אשר גדלה והפכה ליצרנית צמיגים משמעותית ברחבי אירופה וצרפת בפרט בצמיגי משא ,מישלין רכשה את יצרנית הרכבים סיטרואן אשר פשטה את הרגל וביחד עימה החלה לפתח דגמי מכוניות חדשים אשר סבבו סביב העניין של הנעה קדמית והפעלה אקונומית יותר של הרכב במונחים של חסכון בדלק. באותן שנים הפעילה מישלין את אחד ממפעלי הגומי בגדולים ביותר בעולם אשר היה בויאטנאם.

מישלין בעידן המודרני

בשנת 1988 רכשה חברת מישלין את יצרנית הצמיגים האמריקאית גודריץ` אשר מייצרת צמיגים למעבורות החלל של נאסא. יצרנית הצמיגים הצרפתית ייצרה צמיגים גם עבור מרוצי מכוניות רבים כמו המוטו ג`יפי ומירוצי הפורמולה אחת היוקרתיים לקבוצות גדולות כמו רנו ומקלארן אך באמצע שנות השמונים הפסיקה את הייצור לקבוצות הפרומולה אחת, אליו חזרה היצרנית בתחילת שנות האלפיים וסיפקה צמיגים לקבוצות וויליאמס, יגואר ורנו, אשר שינו את שם הקבוצה לבנטון באותם שנים.

המדריכים של מישלין

לא רבים יודעים זאת אבל לחברת מישלין ישנם עוד מוצרים רבים אשר אינם כוללים ייצור צמיגים ואף אינם כוללים גומי. אחד המוצרים היותר מוכרים של חברת מישלין הם מדריכי הטיולים שלהם. מישלין מוציאה שני מדריכי טיולים, כאשר המדריך הירוק הוא מדריך תיירות בדגש על אומנות ואדריכלות, בעוד שהמדריך האדום מעט יותר מוכר והוא סובב בעיקר סביב מסעדות ובתי מלון.

המדריך האדום יצר סביבו במרוצת השנים הדים רבים ברחבי ערים רבות בעולם כאשר מסעדות רבות מנסות להכנס אליו ולזכות בכוכבי הדירוג היוקרתיים של המדריך. אחד השפים הישראלים הבודדים שהצליחו להכנס אל מדריך המסעדות של מישלין הוא השף מושיק רוט- בבעלותו מסעדה הממוקמת בעיר אמסטרדם ונמצאת במדריך האדום של העיר.

בנוסף למישלין ישנה יחידת מיפוי, אשר מייצרת מפות לאיזורים רבים בעולם, החל מצרפת כמובן, שאר מדינות האיחוד האירופי, ארצות הברית, המזרח הרחוק, אפריקה ועוד. לאחרונה החלה החברה לייצר מפות אלקטרוניות אשר נמצאות בשימוש נרחב ברחבי העולם בג`יפיאסים, תוכנות ניווט במחשב וטאבלטים ועוד שימושים רבים. כיום נחשבת חברת מישלין ליצרנית הצמיגים הגדולה ביותר בעולם לאחר במשך מספר שנים הייתה לסגנית של יצרנית הצמיגים האמריקאית בריג`סטון.
צמיגי טייר דיל 072-221-5232 04-6731322
טייר דיל-ככה קונים צמיגים היום- www.tiredeal.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל