סל קניות   | הרשמה   | כניסה
072-221-5232 מרכז הזמנות ארצי - מעל 80 מרכזי התקנה
צמיגים לרכב
תקן EU
החל מ -1 בנובמבר 2012 בכל המכונית, באיחוד האירופי חייבים להציג תווית צמיג מיוחדת על פי חוק. תווית זו תיתן מידע על שלושה תחומים: צריכת דלק, ביצועי בלימה רטובים ופליטת רעש החיצונית.

איך התוויות נראות?
ייתכן שאתה מכיר את התוויות כבר כפי שהם דומים לתוויות שתמצאו במכשירים ביתיים כגון מקפיאים מקרר ומכונות כביסה המעניק דירוג אנרגיה.
התווית מדרג שלושה תחומים ספציפיים:
1· צריכת דלק / התנגדות גלגול
2· מרחקי גריפ / בלימה רטובים
3· רעש חיצוני

 
1-צריכת דלק
מודד את הצמיגים ליעילות צריכת הדלק דלק מ A ל G
ש-A מציין צריכה הכי נמוכה ו G מציין הכי גבוהה.
הבחירה של צמיגי דלק יעילים לא רק מורידה את העלות של נהיגה שאתה משתמש בפחות דלק, אלא גם מפחיתה את הפליטה דו תחמוצת הפחמן עוזרת לסביבה.

ע"י בחירה בדרוג A, תוכל לחסוך בממוצע של 7.5% בדלק בשנה. (שים לב דירוגי D לא נמצאים בשימוש).

אספר לכם עוד,
צמיגים אחראים ל -20% מצריכת הדלק המשמש את הרכב שלך,  בעיקר בגלל משהו שנקרא התנגדות לגלגול. 
התנגדות גלגול נגרמת על ידי החיכוך של הצמיג עם הכביש.זה שונה מצמיג לצמיג, תלוי איך הצמיג תוכנן וממה שהוא עשוי. על ידי בחירה בצמיגים עם התנגדות גלגול מופחתת, תוכל להקטין את שימוש באנרגיה, וכן לצמצם את צריכת הדלק שלך - חוסך לך כסף.

משמעות הדבר שע"י התווית החדשה שתוכל להשוות צמיגים על פי צריכת הדלק שלהם. לדוגמה, אם אתה בוחר צמיגים אשר מדורגים-במקום A, אתה יכול לחסוך בממוצע 80 ליטר בשנה אשר עולה למעלה מ- 624 ₪ (מבוסס על מנוע בנזין נוסע 10,000 קילומטרים בשנה עם דלק עולה ₪ 7.4ליטטר).

2 - בלימה


האזור השני על פי דירוג של תווית הצמיג החדשה הוא מרחקי בלימה רטובים למשל כמה זמן לוקח צמיג לעצור בעת בלימה במזג האוויר גשום.

צמיגים למזג אוויר רטוב
צמיגים המדורגים מA ל G (עם זאת D ודירוגי F לא נמצאים בשימוש). בחירת צמיגים בדירוג על צמיגי דירוג-A יכולה לצמצם מרחקי בלימה רטובים בשיעור של עד 18 מטרים.

אספר לכם עוד
יצרני הצמיגים משקיעים משאבים רבים בעיצוב דפוסי צמיג חדש אשר להפחית aquaplaning ולקצר את מרחקי בלימה ברטוב. התוויות החדשות תאפשר לך להשוות בין מרחקי עצירה מצמיג לצמיג.

ההבדל בין כל דירוג הוא בסביבות 3 - 6 מטרים. בדירוג ,בהשוואה לצמיגים מדורגים של F, מרחקי הבלימה שלך ברטוב עלולים להיחתך על ידי יותר מ 18 מטרים - זה 4 פעמים אורכי רכב = מרחק רב בעת בלימה.
(בהתבסס על הבלימה ב- 50 קמ"ש בתנאים רטובים).

3 - רעש חיצוני

הדירוג הסופי הוא פליטת רעש חיצונית. הרעש החיצוני שנעשה על ידי הצמיג. זו נמדדת בדציבלים (dB) והסימון צביעה. על ידי אחד, שתיים או שלושה גלים שחורים על התווית; עם גל אחד שקט לשלושה גלים להיות הכי חזק.
צמיגי טייר דיל 072-221-5232 04-6731322
טייר דיל-ככה קונים צמיגים היום- www.tiredeal.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל