סל קניות   | הרשמה   | כניסה
072-221-5232 מרכז הזמנות ארצי - מעל 80 מרכזי התקנה
צמיג לרכב - צמיגים מיוחדים לחורף/לשלג וקרח

צמיגי חורף/שלג

החורף היא עונה מסוכנת ביותר כשמדובר בנהיגה.
אחת הסכנות, הנוצרת עקב רטיבות הכביש ובגלל שכבת הקרח המכסה אותו, היא ההחלקה.

    

צמיגי חורף/שלג

החורף היא עונה מסוכנת ביותר כשמדובר בנהיגה.
אחת הסכנות, הנוצרת עקב רטיבות הכביש ובגלל שכבת הקרח המכסה אותו, היא ההחלקה.

צמיג החורף/שלג בנוי במיוחד עבור העונה בה הכביש מכוסה קרח ושלג. הוא עשוי מדרך מיוחד שעוצב כדי לחפור דרך המעטה הלבן והוא עשוי מתרכובת של גומי רך במיוחד שתפקידו לשמור על גמישותו במזג אוויר קר וסוער ועקב כך מאפשר לצמיג התאמה טובה לתנאי הדרך הקשים.

צמיגים רגילים שלא נבנו במיוחד לשלג נעשים קשיחים ופריכים בטמפרטורות נמוכות.תנאי מזג האוויר בחורף מצריכים פתרון לאחיזה טובה יותר של הרכב על משטחי שלג וקרח, כדי למנוע החלקה על הכביש ולהבטיח שהרכב לא יתקע או שיהיה ניתן לכוונה לכדי עצירת חירום בעת הצורך.

טכנולוגיות בטיחות מצילות חיים כגון בקרת יציבות אלקטרונית או מערכת בלמים מיוחדת, אינן יכולות לבצע את עבודתם, אם הצמיגים לא יכולים לשמור על אחיזתם בשטח הכביש.

צמיגים הנחשבים לצמיגים לכל מזג אוויר, אומנם יכולים להתמודד עם שלל מצבים, כמו כבישים יבשים וגשם, אך הם עשויים בדרך כלל מחומר קשיח שאינו מתאים לפני הכביש בטמפרטורות נמוכות.

זה מקביל או דומה לנעילת נעלי ספורט בשלג- זה אפשרי. אך רצוי ובטוח יותר להצטייד בנעלי שלג שממש נוצרו לתנאים הללו ויספקו אטימות ומדרס מיוחד המונע החלקה.

חשוב ביותר להצטייד בארבעה גלגלי חורף! שני צמיגים בלבד לא יעזרו בזמן החלקה ומצב זה עלול להיות מסוכן עוד יותר.

התקנת גלגלי חורף בחלק הקדמי בלבד ימנע מהגלגלים האחוריים אחיזה טובה כמו בקדמיים. תהיה סבירות גבוהה מאוד שהמכונית תכנס לסחרור בזמן בלימה או פנייה.

אם תשים צמיגי חורף רק בחלק האחורי- יכולת האחיזה של הגלגלים האחראיים על ההיגוי תהיה נמוכה מאלה המספקים את הכוח וכך המכונית עלולה לא להגיב לסיבובי ההגה.

המכונית פשוט תדהר קדימה.

התקינו תמיד צמיגי שלג לכל ארבעת הגלגלים.
ניתן להשתמש בגלגלי חורף במשך כל השנה, לא רק בחורף, אך זהו אינו רעיון טוב כלל. צמיגי החורף נוטים להיות רועשים במיוחד, ובגלל התרכובות הרכות שממנו הם עשויים הם יישחקו מהר יותר, במיוחד במזג אוויר חם.

כיוון שצמיגי החורף מסתמכים על יכולת המדרס שלהם לחפור עמוק בשלג וקרח, שחיקה פוגעת ביעילות פעולת הצמיג. כשהשלג והקרח נעלמים לחלוטין מהכביש רצוי ביותר להוריד את צמיגי החורף ולהחזיר את הצמיגים הרגילים.

בנוסף להתקנת צמיגי חורף, כדי להבטיח שרכבך באמת יהיה מוכן לעונה הקרה והמסוכנת על הכביש, כדאי לטפל בעוד מספר גורמים ברכב-

*בדיקת מערכת הבלמים על כל מרכיביה: בלם השרות, בלם העזר, חיבורי הבלמים, חופש בדוושת בלם, נזילות במערכת הבלימה, ויעילות הבלימה.

*בדיקת שלמות ותקינות המגבים הקדמיים והאחוריים, כולל המתזים.

* בדיקת מערכת החימום- למערכת המיזוג חשיבות רבה בחורף כיוון שהאדים מצטברים על השמשה ובכך מקשים על הראייה. על כן מוודאים שאמצעי הפשרת האדים תקינה ופועלת נכון.

* בדיקת מערכת ההיגוי- איזונם וכיוונם.

* מערכת החשמל- תקינות המצבר, כיוון ועוצמת האורות הראשיים, עוצמת ותדירות פנסי האיתות, תקינות אורות החנייה והחירום, תקינות אורות הבלם ורוורס, את מפשיר האדים והצופר.

נסיעה בטוחה!

צמיגי טייר דיל 072-221-5232 04-6731322
טייר דיל-ככה קונים צמיגים היום- www.tiredeal.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל